Kniha návštěv

Rodokmen a Žižkov

Datum: 21.04.2015 | Vložil: Romana Josífková

Dobrý den,

v současné době pracuji na svém rodokmenu a pocházím ze Žižkově. Rodina Josífků (Jozífků) bydlí na Žižkově cca od 2. poloviny 19. století. Můj první předek doložený na Žižkově zřejmě pracoval na Olšanských hřbitovech a ostatní byli truhláři a pradědeček pracoval jako drážní úředník.

Pokud byste někdo ze Žižkova měl jakoukoliv vzpomínku na některého mého předka (jmény Ferdinand Josífek, Vojtěch Josífek), nebo fotografii místa či osoby nebo jiný materiál, tak budu moc vděčná.
Moje rodina bydlela v Bořivojově ulici č. 74.

Děkuji

Romana Josífková
rom.jos@post.cz

Re: Rodokmen a Žižkov

Datum: 01.03.2016 | Vložil: Marcela Kotková

Dobrý den. Můj děda, kterého jsem nikdy neviděla a můj táta asi jen jednou se jmenuje Vojtěch Josífek. Okolo roku 1955 dělal korepetitora v nějakém divadle.Doprovázel tanečnice na piáno. Otec pochází též ze Žiškova. Možná je to jen shoda jmen, každopádně kdyby to byl ten kterého hledáte a našla byste ho, prosím okontakt. děkuji kotkovamamela@seznam.cz

Soňa

Datum: 03.12.2017 | Vložil: Karel

Psal jsem Vám ze svého emailu lboh...na adresu Bořivojova 74 co uvádíte že já mám ty nejkrásnější vzpomínky v sobě kdy zde bydlela 1982-84 Soňa Josífková s malou 1/2 roční dcerkou Romankou.Možná je to náhoda možná štěstí že jste to právě Vy.Chtěl bych poprosit pokud můžete aby jste Soninu pozdravovala byl bych hrozně rád kdyby mi napsala určitě ví kdo ji má stále ve svém srdci a i svých nádherných vzpomínkách na tuto dobu.

Jste další úžasné místo v Praze !

Datum: 28.05.2013 | Vložil: Václav Vaněček

Nedávno jsem Vás objevil jako další duchovní ostrov a již pravidelně chodím na přednášky apod... Je to krásně nostalgické, inspirativní přeladění, zastavení v čase :-)
Snad jedině vííce se otevřít veřejnosti a různým generacím.
Přeji Vám zdar !!!

Poděkování

Datum: 19.12.2012 | Vložil: Denisa Halašová

Dobrý den,
moc děkuji za uveřejnění životopisu - vzpomínku na moji babičku Jiřinku Polaneckou. Jsem vděčná, že na ni s láskou vzpomínáte.
Moc nám všem chybí.
Přeji všem členům a návštěvníkům KPŽ požehnané vánoce a klidný příští rok 2013,
D. H.

Nabídka pana Jindřicha Vobořila

Datum: 20.10.2012 | Vložil: Petr Kallista

Zájem jsme samozřejmě měli a z nahrávek v přítomnosti dárce byla krásná přednášková akce, která pro velký úspěch bude mít v jarním cyklu pokračování. PetrKall

Nabídka

Datum: 28.06.2012 | Vložil: Jindřich Vobořil

Narodil jsem se v domě Bořivojova 40. Můj otec mi zanechal několik audiokazet, kde zpracoval své paměti na Žižkov od 1. světové války. Mám to nyní ve formátu MP3 a sestříhal jsem to podle témat - Baklovka - tramping - fotbal - apod. Kdybyste měli o tyto materiály zájem, ozvěte se.
jindravoboril@seznam.cz
jindravoboril.webzdarma.cz

Přidat nový příspěvek